Bergama Meslek Yüksekokulu inovasyona teknolojiye çevreye insana önem veren bir kuruluştur.

24 yıllık geçmişi ile binlerce öğrenciyi mezun eden okulumuz 2018-2019 öğretim yılı itibari ile Ege Üniversitesi bünyesinde tüm Meslek Yüksekokulları içinde ikinci sırada, periferdeki Meslek Yüksekokulları içinde ise 1. sırada büyüklüğe sahip, içinden kendisi kadar büyük ve gelişmiş bir meslek yüksekokulu olan Aliağa Meslek Yüksekokulu'nu çıkarmış öncü bir kurumdur.


0
0
0
0

Misyonumuz

Yörenin ve ülkenin ekonomik ve sosyal yapısının gelişimine katkıda bulunmak amacı ile eğitimi üretim içinde gerçekleştirerek mesleki bilgi ve beceriye sahip, gelişen teknolojileri kullanabilen, değişimlere uyum gösterebilen, araştırmacı ve üretken teknikerler yetiştirmek.

Vizyonumuz

Eğitim, araştırma ve hizmet ihtiyaçlarını karşılayan, eşdeğer eğitim ve araştırma kurumları ile işbirliği içinde olan, Türkiye çapında mesleki eğitimi ve hizmeti veren lider bir eğitim kurumu olmak.


 

Akademik Personel

Alanında uzman kadrosu ile tüm programlarda yeterli yetişmiş elemana sahiptir.

 

Altyapı

Tüm Programların uygulama yapabilecekleri alanlar mevcuttur ve bu alanlar içerisinde son teknolojiler ile donanımlı ekipmana sahiptir.

 

EGETAL

İZKA Projesi kapsamında 450.000 TL lik bir bütçeyle bölgede tek Tarımsal analiz labaratuvarına sahiptir.

 

ISO9001

2010 yılından beri süregelen ve tüm dünyada sayılan Kalite Yönetim Sistemi ISO9001 belgesine sahip ender bir eğitim kurumdur

 

Proje

AB Projeleri başta olmak üzere İZKA-BAP-TÜBİTAK Projeleri hazırlayabilen bir kurumdur.

 

Döner Sermaye

Seracılık, Mantarcılık ve Giyim Üretim Teknolojisi başta olmak üzere çevrenin üniversitenin ve sanayinin istekleri doğrultusunda öğrenirken kazandıran bir okul özelliği taşımaktadır.